Aktuality ze třídy

Tématický celek:  Já a svět

Tématická část:    Cestujeme světem

Téma:                   Den dětí, Poznáváme cizí země

Povídat si budeme o naší planetě Zemi a o některých světadílech. Prohlédneme si globus a dozvíme se, co která barva znamená a proč se naší planetě říká modrá.

Prohlédneme si také obrázky lidí různých ras – národností a zjistíme v jakém žijí podnebí a jak vypadají jejich obydlí.

(indiáni- týpí, eskymáci- iglů, černoši- chýše…)

Nakreslíme si naši planetu Zemi a děti s odlišnou barvou pleti.

Plán činností: 8. 6. – 12. 6. 2020

Tématický celek:   Já, člověk

Tématická část:    Čas

Téma:                   Co děláme celý den, týden, rok

Tento týden si budeme vyprávět o tom, co celý den děláme. Děti získají povědomí o plynutí času. Seznámí se lépe s jednotlivými termíny (dopoledne, odpoledne). Zopakují si dny v týdnu a čtvero ročních období.

Od dne: 15. 6. – 19. 6. 2020  BAREVNÝ TÝDEN.

V TOMTO TÝDNU PŘIJDEME KAŽDÝ DEN OBLEČENI VŽDY V URČITÉ BARVĚ. ABY NEBYLO HLEDÁNÍ V ŠATNÍKU TAK SLOŽITÉ, KAŽDÝ DEN BUDEME MÍT NA VÝBĚR ZE DVOU BAREV (STAČÍ, KDYŽ V DANÉ BARVĚ BUDE I ČÁST OBLEČENÍ).

Pondělí:  modrá, fialová

Úterý:     zelená, hnědá

Středa:   žlutá, oranžová

Čtvrtek:  červená, růžová

Pátek:     bílá, černá

V tomto týdnu si budeme povídat o všem, co jsme se v tomto školním roce dozvěděli a naučili se. Vyprávět si budeme například o barvách duhy, o barevné přírodě a barvách kolem nás.

Plán činností: 22. 6. – 26. 6. 2020

Tématický celek: Já a svět

Tématická část: Moje vlast

Téma: Těšíme se na prázdniny, poznáváme naši vlast

V tomto týdnu si budeme vyprávět o našem hlavním městě Praze a o památkách, které nám zůstaly po předcích. Prohlédneme si spousty obrázků a knih s touto tématikou. Vyprávět si také budeme o krásných místech v naší republice, které by bylo pěkné navštívit ( hrady, zámky, skály, jeskyně, rybníky atd.)