Aktuality ze třídy

Tematický celek: Já a svět

Tematická část: Cestujeme světem

Téma: Letem světem

V prvních dvou červnových týdnech budeme poznávat různé země a národy, seznamovat se s jejich zvyky a tradicemi. Povíme si, že na zemi žijí lidé různých barev pleti, různých mateřských jazyků.

Tematický celek: Já a příroda

Tematická část: Krajina kolem nás, V říši zvířat, V říši rostlin

Téma: Na louce a u vody

V týdnu od 17.6. si budeme povídat o vodě. Proč je pro nás voda důležitá, povíme si o koloběhu vody. Seznámíme se se zvířaty a rostlinami, které žijí a rostou ve vodě a v její blízkosti a na louce. V tomto týdnu pojedeme na výlet do ZOO Liberec

Tematický celek: Já a svět

Tematická část: Cestujeme světem, Čas

Téma: Těšíme se na prázdniny

Ke konci měsíce si budeme povídat o tom, kam pojedeme na prázdniny. Připomeneme si bezpečné chování u vody, při cestování. A budeme si povídat o tom, co hezkého jsme v průběhu školního roku v mateřské škole prožili. Zopakujeme si písně a básně, které jsme se v průběhu celého roku učili a rozloučíme se se školním rokem.

Kulturní akce:

7.6. Africká kultura

19.6. výlet ZOO Liberec

Fotografie z naší třídy naleznete na: