Aktuality ze třídy

DUBEN

Milí rodiče,

vzhledem k mimořádné situaci a uzavření MŠ jsou veškeré kulturní akce a semináře pro rodiče zrušeny.

Připravujeme plán na procvičování různých věcí a upevňování znalostí a dovedností našich dětí, jako možnou náplň nečekaného volného času.

Předškoláky jsme připravovaly na zápis a vstup do základní školy průběžně od září. Pokud budete mít Vy i Vaše děti chuť, pusťte se do práce a denně alespoň chviličku věnujte procvičování.

Informace o předškolním vzdělávání k procvičování dostanete emailem.

Tématický celek: Já a příroda

Tématická část: Počasí, V říši rostlin, V říši zvířat

Téma: Příroda se probouzí – změny ročních období

V prvním týdnu si budeme povídat o změnách v přírodě v jarním období, střídání ročních období, měsíců dnů.

Tématický celek: Já, člověk

Tématická část: Čas

Podtéma: Velikonoce

V týdnu od 6.4. se budeme zabývat svátky jara, seznámíme se s tradicemi a hlavními symboly Velikonoc, budeme se věnovat velikonočnímu tvoření.

Kulturní akce:

7.4. Velikonoční den ZRUŠENO

16.4. Návštěva ZŠ ZRUŠENO

21.4. Den otevřených dveří ZRUŠENO

23.4. focení v MŠ

24.4. spaní v MŠ – předškoláci

Fotografie z naší třídy naleznete na:

Adaptační režim pro nově příchozí děti

Děti, které ještě nikdy nenavštěvovaly mateřskou školu, přijdou první den v doprovodu rodičů, kteří mohou s dětmi strávit čas do svačiny, poté odchází domů.

Druhý den zůstávají ve třídě již bez rodičů a rodiče si je po svačině asi v 9.30 hodin vyzvedávají.

Následující dny mohou zůstat do oběda, dle Vašeho uvážení a podle toho, jak bude Vaše dítě odloučení od rodičů zvládat. Druhý týden mohou začít v mateřské škole odpočívat.

Rodiče, kteří nemají možnost adaptační režim aplikovat, se dohodnou s paní učitelkou ve třídě.

Děti, které již naší mateřskou školu navštěvovaly, mohou mít běžný režim od prvního dne, dle Vašeho uvážení.