Aktuality ze třídy

Tematická část: Rodina

Téma: Maminka má svátek

Datum: 6.5. – 10.5.2019

Připomeneme si Svátek matek, vyrobíme mamince dáreček, přáníčko, naučíme se písničku a básničku. Budeme si povídat o své mamince, o její práci v domácnosti a s čím jí pomáhají děti, ale i další členové rodiny.

Tematický celek: JÁ, ČLOVĚK

Tematická část: Rodina

Téma: Naše rodina

Datum: 13.5. – 17.5.2019

Budeme si povídat o naší rodině – kdo do ní patří (jednotliví členové), jak komu říkáme. Jakou má kdo roli v domácnosti, jak pomáhá. Povíme si o významu rodiny. O ochraně domova před cizími lidmi (co cizím lidem neříkáme).

Tematický celek: JÁ A SVĚT

Tematická část: Planeta Země

Téma: Voda kolem nás

Datum: 20.5. – 24.5.2019

Budeme si povídat o vodě jako zdroji života – o koloběhu vody, o vodních tocích, vodním ekosystému, o ochraně vody…

Tematický celek: JÁ A SVĚT

Tematická část: Cestujeme světem

Téma: Všechny děti mají svátek

Datum: 27.5. – 31.5.2019

Poslední týden v měsíci budeme cestovat po světadílech za dětmi a povídat si o jejich životě.

Na závěr týdne oslavíme Mezinárodní den dětí – dopoledne ve školce plné soutěží a her.

Kulturní akce duben – červen 2019

6. – 7.5. Zápis do MŠ
4.6. Výlet Loučeň – třída Dráčci
31.5. Den dětí v MŠ