Aktuality ze třídy

Vítejte ve třídě KONÍCI

BŘEZEN

25.2. – 6.3.

Tématický celek: Já, člověk

Tématická část: Čas

Téma: Masopust

V této tematické části se seznáme s lidovými tradicemi a pojmem masopust, budeme rozvíjet kooperativní dovednosti – uvědomit si důležitost spolupráce. Čeká nás karneval v MŠ (5.3.), v tento den si každé dítě přinese z domova karnevalovou masku. Vyzdobíme si třídy.

7.3. -15.3.

Tématický celek: Já a svět

Tématická část: Kdo, co, čím

Téma: Čím budu? – povolání

V této tématické části budeme poznávat různá současná i tradiční povolání. Budeme se snažit vnímat důležitost lidské práce. Praktické seznámení s některými profesemi, vážíme si práce druhých.

Přivítáme od rodičů, budou – li se chtít podělit s dětmi o zkušenosti ze svého povolání (ukázka, popovídání, event. pozvání na místo pracoviště)

 

18.3. – 22.3.

Tématický celek: Já a příroda

Tématická část: V říši rostlin, Počasí

Podtéma: Jaro přichází

Budeme pozorovat měnící se přírodu, všímat si charakteristických znaků jara. Procvičujeme hrubou motoriku při hrách a zájmových činnostech na zahradě. Budeme se učit jarní básně a písně a rozvíjet fantazii a tvořivost při jarním tvoření.

 

25.3. – 29.3.

Tématický celek: Já a příroda

Tématická část: V říši zvířat

Téma: Mláďata

Ke konci měsíce března si budeme povídat o zvířatech, která chováme doma, poté si budeme povídat o hospodářských zvířatech. Připomeneme si, jak se ke zvířatům chováme, jak se o ně staráme, co které zvíře jí. Povíme si, jak se nazývá samice, samec a mládě jednotlivých druhů zvířat. Jak jsou pro nás užitečná a jak obohacují náš život.

Kulturní akce na měsíc březen:

5.3. Karneval v MŠ

11.3.  Divadlo Koloběžka „Na návštěvě v Broučkově“

29.3. Divadlo Ze skříně – „Jak Anča s Barčou stavěly pec“

 

Fotografie z naší třídy naleznete na:

http://uvaly-ms-prazska.rajce.idnes.cz